Ara
 • drtanselturan

KİLO VEREMİYOR DAHA DA ÖNEMLİSİ VERDİĞİNİZ KİLOLARI TEKRAR GERİ ALIYORSANIZ BİLİN Kİ BUNU NEDENİ VÜC


Sadece verilen kiloların hızla geri alınması değil ;

Kronik yorgunluk

Unutkanlık ve dikkat bozukluğu

Alerjiler

Kronik kabızlık

Giderilemeyen kötü nefes kokusu

Kas ağrıları ve krampları

Kadınlarda adet düzensizlikleri

Depresyon

Cilt kuruluğu , döküntüleri ve daha bir çok kronik sağlık probleminin kökeninde vücudumuzda taşıdığımız toksinler rol oynuyor.

Günümüz insanının bu toksinlerden kaçabilmesi de imkansız zaten. İçtiğimiz kutu kolanın kutusundan , bindiğimiz aracın egzozuna , sinek ilacından yediğimiz balıklara , floridli diş macunlarımızdan havadaki kömür dumanına varıncaya kadar yüzlerce hatta binlerce kaynak var bu toksik bedeni yaratan.

Peki neler yapıyor da bozuyor bedenimizin işleyişini bu toksinler ?

 • Toksik birikim dokulara ve hücrelere zarar verir. Bedenimizin savunma sistemlerinin daha uzun ve yoğun çalışmasına neden olarak bedeni yorar.

 • Toksinler yararlı kimyasallara bağlanır ve işlerini yapmalarını engellerler.

 • Toksinler, önemli bir vücut fonksiyonu için ihtiyaç duyulan bir enzimi bloke edebilir veya bir vücut fonksiyonunu sürekli uyararak hasara neden olabilirler.

 • Toksik bir ağır metal olan arsenik, glukoz metabolizması için ihtiyaç duyulan oksijeni bloke ederek asfiksiye (boğulma) neden olur.

 • Toksinler bağırsaklardaki faydalı bakterileri öldürür, oksijeni bloke ettikleri için kırmızı kan hücreleriyle bağlanmasını engeller.

 • Toksinler DNA sentezini bozar.

 • Toksinler vitaminlerin emilimini engeller.

 • Toksik bir metal olan cıva zehirlenmesi psikiyatrik dengesizliklerden kansere, otoimmun hastalıklardan anemiye kadar pek çok hastalığa neden olabilir.

Ve bunlardan kurtulmak için sadece bahsettiğimiz sorunları olan insanların değil herkesin zaman zaman detoksifikasyon yapması ve Detoksik Yaşam Biçimini benimsemesi gerekmektedir.

Detoks dediğimiz şey magazinde yer alan aç kalıp , sebze meyva suyuyla beslenmek değil elbette. Bir beslenme ve yaşam biçimi …

En başta Alkali beslenmeyi benimseyeceğiz.

Glutenden , rafine şekerlerden , endüstriyel mayalardan uzak duracağız.

Probiyotik ve Prebiyotik Besinler , Sülfürlü Besinler mutlaka öğünlerimizde olacak. Altın değerindeki bu besinlerden örne vermek gerekirse ; Lahana , Turp , Karnabahar , Soğan , Sarımsak , tüm Baharlı Yeşillikler , Nohut , Mercimek , Fasulye , Ev Yapımı Yoğurt , Ev Yapımı Kefir ,Pırasa akla ilk gelenler.

Bunun yanında Ozonterapi toksinlerden kurtulmanın en iyi yollarından biri . Yılda bir kür ( 10 seans ) yapılan Ozonterapi ile vücuttaki serbest radikaller , zararlı toksik maddeler bağlanıp vücuttan atılmaktadır.

Yağ tabakada ve lenf sistemindeki toksinlerin atılabilmesi için Wet Cupping ( hacamat ) , Lenf Masajı ve Sauna / Hamam dünyada bilmsel olarak kabul edilen en iyi detoksifikasyon yöntemleridir.

Yaşınıza , bedeninize uygun günlük yarım saat spor ( nabzınızı ortalama %20 kadar artıracak ve hafif terlemenizi sağlayacak ) bu anlamda inanılmaz faydalar sağlar

Ve elbette bol su içmek . Önerimiz her 25 kilonuz için yaklaşık 1 litre su içmeniz olacaktır. ( max 3,5 -4 lt )

Tüm bu basit önerileri yaşam biçiminiz haline getirdiğinizde göreceksiniz ki ; ne verdiğiniz kiloları yeniden alacaksınız , ne unutkanlığınız kalacak ne de eklem ağrılarınız . Sağlıklı ve keyifli bir yaşama merhaba diyeceksiniz.


15 görüntüleme

© 2023  Proudly created by Reborn Clinics

 • Facebook Social Icon
 • Instagram Social Icon
 • LinkedIn Social Icon